Firmy

Na výlet do Prahy – jak se po ní přepravovat?

Jak se tedy máte v Praze přepravovat? Nabízí se vám mnoho možností. Pokud jste přijeli do Prahy autem, nejjednodušší bude samozřejmě využít své auto. Pokud jste ale přijeli vlakem, autobusem, neb jste přiletěli, budete si muset poradit trochu jinak.

Půjčte si auto

Není nic jednoduššího, než navštívit půjčovnu aut a auto si vypůjčit. Autopůjčovna Praha vám nabídne auto dle vašeho výběru, pro vaši pohodlnou přepravu po hlavním městě. Problém může představovat parkování v centru, ale při troše šikovnosti vždy místo k parkování najdete. Jen se připravte, že parkovné vás bude něco stát.

Metro

V centru Prahy se jedná o nejrychlejší dopravu, která je velmi snadná. Zakoupit si můžete jízdenku pouze na jednu cestu, nebo celodenní i třídenní. Výhodou je, že vám bude platit i na ostatní dopravu DPP. Metrem se snadno dostanete do blízkosti všech turistických památek. Metro je v provozu každý den od 5:00 do 24:00.

Metro

Tramvaje a autobusy

Pokud jsou stanice metra daleko od vašeho cíle, využijte tramvaje či autobusy. Ty vás ve většině případů dovezou do těsné blízkosti toho, kam máte namířeno, jelikož jejich síť je v hlavním městě opravdu velmi široká.

Taxi

Taxíky jsou v Praze velmi rozšířenou dopravou a najdete je téměř na každém kroku, především v blízkosti nádraží. Jen si dejte pozor při placení. Většina taxikářů je slušných a naúčtují vám jen to, co mají, ale bohužel i tady se objevují podvodníci, kteří se budou snažit si na vás vydělat.

Taxi

Uber

K jízdě Uberem potřebujete jejich aplikaci, přes kterou si objednáte svůj rozvoz. Výhodou je, že dopředu víte, jakým vozem pojedete a kolik zaplatíte. V Praze se jedná o čím dál více rozšířenější způsob dopravy, a konkuruje především taxíkům, které jsou v porovnání s Uberem dražší.

Přívozy

V Praze můžete využít taktéž lodní dopravu, která vás přepraví z jednoho břehu Vltavy na druhý. Tuto dopravu můžete zároveň využít také jako vyhlídkovou plavbu.

Většinou se stejně budete muset uchýlit k tomu, že budete dopravu kombinovat. Vzhledem k rozsáhlým dopravním možnostem hlavního města máte ale šanci stihnout za relativně krátký čas hodně naplánovaného programu.

Mohlo by se vám také líbit...