Zboží

Stavba betonového plotu se může zkomplikovat

Když si objednáte komponenty na betonový plot, půjde vesměs o svislé sloupky s drážkami a tenké ploché panely, které se mezi sloupky zasouvají. V zásadě se jedná o jednoduchý systém, připomínající stavebnici, kdy se díly do sebe zaklesávají i bez nutnosti fixace lepidly nebo tmely či dokonce maltou.

cihlová zídka s růžemi

Výstavba betonového oplocení neboli montáž betonového plotu není sama o sobě složitá na pochopení a z této skutečnosti také výrobci či prodejci těží. O tuto technologii je zájem mezi majiteli rodinných domů, rekreačních chat, ale i různých hospodářských, výrobních či komerčních http://www.ica.cz/Testovani-komercni objektů, jako jsou montážní haly, skladové prostory, areály sadů a zahradnictví anebo parkovací zóny.

cihlová zeď s břečťanem

Doprava zdarma – zajistíte-li si dopravu komponentů na betonový plot zdarma, měli byste také znát její podrobnosti, abyste nebyli překvapeni až na místě z některých skutečností. Například byste měli vědět, zda vám firma také všechny díly z přistaveného kamionu vyloží na zahradu nebo před dům. Panely i sloupky se převáží na paletách a ty je nutné přemístit z korby vozidla do terénu např. pomocí vysokozdvižného vozíku. Dopravce může mít uvnitř kamionu jen ruční paletizační vozík, který je schopen jet po rovném povrchu, např. po asfaltu nebo betonu, nikoli po hrbolatém trávníku nebo rozkopané cestě.

Kdo vám vyhloubí otvory pro sloupky – zajistíte-li si výstavbu betonového plotu na klíč, odpadnou veškeré problémy, spojené se zajišťováním logistiky. Samozřejmě budete hradit částku za práci, ale o nic se nestaráte, ani o přepravu, ani o složení materiálu, a také ani o jeho přenášení a zvedání do výšky při samotné výstavbě. Netýká se vás ani příprava základů pro vztyčení sloupků, což obnáší kruhové výkopy do hloubky cca 80 cm, ve dvoumetrových roztečích. Výkopové práce mohou být navíc ztížené v okamžiku, kdy narazíte v zemi na nějaké balvany, stavební sutiny, jíl a na podobné obtížně zpracovatelné materiály.

Mohlo by se vám také líbit...