Lifestyle

Jak změní děti váš životní styl?

Životní styl před narozením dětí a po narození dětí se zásadně odlišuje. Spousta rodičů si před narozením potomka myslí, že se jejich život narozením dětí extra nezmění a že budou žít stejně s pomocí rodičů a prarodičů, kteří budou dítě hlídat po nocích. Nevěřte tomu, zas tak jednoduché to není.

muž a miminko odpočívají

V první řadě budete mít mnohem méně času na sebe a na koníčky. Vaše koníčky budou druhotné, na prvním místě bude vždy dítě. Minimálně první rok počítejte s tím, že se od něj moc daleko nedostanete, když už vám ho někdo pohlídá, čas využijete spíše k úklidu či k odpočinku, než k času strávenému v posilovně. Prostě budete mít jiné priority, než si vzpomínat na své koníčky.

Spánek se také zásadně změní. Nevyspíte se a tím pádem bude i váš denní režim vypadat trochu jinak. Pokud nejsme vyspaní, často jsme přes den více utlumení, unavení a tím pádem nefungujeme úplně na 100%. Váš den bude navíc vypadat jinak, než když jste chodili do práce. Najednou budete trávit více času doma, váš den se bude podřizovat maličkému dítěti, které vás bude potřebovat. Budete jindy vstávat, jindy jíst, odpočívat, chodit ven, chodit spát… Celý váš denní režim se přizpůsobí miminku.
smějící se miminko

Pokud jste byli zvyklí chodit v noci tancovat a pít, pak počítejte s tím, že si tyto záliby budete muset na nějakou dobu odpustit. Minimálně maminka dítěte by neměla první rok od dítěte odcházet, pokud to nebude nezbytně nutné. Dítě totiž potřebuje především maminku, a to i pokud nekojí. Nejde jenom o kojení ale také o přítomnost daného rodiče a o pocit jistoty, že je rodič na blízku. Tento pocit nemohou suplovat chůvy, babičky ani prababičky. Pokud jste si pořídili dítě, počítejte s tím, že vás bude nějakou dobu potřebovat a nebudete moci v noci flámovat. Navíc přílišný alkohol v případě, že pečujete o dítě, také není vhodný. Nikdy nevíte, co se stane.

Mohlo by se vám také líbit...