Lifestyle

Motivace: jak ji najít a neztratit

Ať už je Váš cíl jakýkoliv, bez motivace to nepůjde. Musíte najít svoje proč. Proč chcete dojít ke svému cíli? Co pro Vás je tak silná motivace, kvůli které jste ochotni obětovat vše ostatní? A co to vůbec je? Nějaká věc? Pojďme se na toto kouzelné slovo podívat více z blízka.

Není motivace jako motivace

Pokud si člověk za něčím jde, musí mít plán. Strategii, která ho k cíli dovede. Nicméně, ten důvod, který zapříčiní, že tu cestu člověk nevzdá… to je motivace.

Motivace je nehmatatelná věc, spíše se jedná o pocit. I když si za ní dáte ku příkladu rodinu, není to doslova rodina, jedná se o ten rodinný pocit.

Nemůže být ledajaká – musí být silná, srozumitelná a jednoduchá.

Motivační text

Jak ji najít?

Zkuste hledat v sobě. Žádná vnější motivace nikdy nebude tak silná jako ta vnitřní.

Nají se dá snad ve všem. Inspiraci lze hledat na internetu, v přírodě, v příbězích úspěšných.. Vždy je ale podstatné přenést teorii do praxe. Do své praxe.

Jedná se o Vaši motivaci, ne o motivaci lidí na internetu!

No a… jak ji udržet?

Nevzdávat to. Ať už si jdete za čímkoliv, motivace se ztrácí a znovu objevuje. Jsou to normální výkyvy, které člověka nesmí rozviklat. Protože, jakmile to vzdáte, nikdy se do cíle nedostanete.

Motivační deník

Co všechno může být motivace?

Jak bylo zmíněno výše, je to nepopsatelný pocit. Když se ale přenese do reálného světa, může to být například rodina, kamarádi, domácí zvíře… ale také touha po normálním životě, úspěchu a radosti. Motivace je přesně taková, jakou si ji uděláte.

Jak poznat, že je dost silná?

Jednoduše. Položte si tuto otázku: ,,Obětoval/a bych tomu vše nezbytné?”

Pokud ano, motivace je dost silná, pokud ne, není a musíte hledat dál.

Motivace není trvalá věc. Jde po křivce, nahoru a zase dolu. Pro Vás je důležité nezmatkovat v případě, že je křivka dole. Je to jako život, někdy je lépe, někdy hůř.

A je to normální!

Mohlo by se vám také líbit...