Auto moto

Bez palet by to nešlo


Stavebníci, obchodníci, dopravci a mnozí další by se dnes už neobešli bez přepravních palet, a jak se zdá, nikdy tomu už nebude jinak. A nic na tom nemění ani ten prostý fakt, že jde ve své podstatě jenom o naprosto jednoduchá zařízení, o nic světoborného. Vždyť je to vlastně nejednou pouhých pár náležitě stlučených prken a nic víc.

obrázek europalet

Europalety, palety vyráběné podle požadavků uživatele nebo třeba gitterboxy jsou pro tento typ podnikatelů často zcela nenahraditelné. A to z toho prostého důvodu, že se s jejich pomocí daleko snáze přepravují nejrozmanitější náklady.

Stačí to, co je záhodno někam přepravit nebo někde uskladnit, naskládat na podobnou paletu, upevnit to na ní a třeba i zabalit, a pak už se s tím manipuluje o poznání lépe. Daleko rychleji a efektivněji se takto naložený náklad přemístí na vysokozdvižném nebo nízkozdvižném vozíku do skladu, daleko snáze se to tam umístí tak, aby byl co nejefektivněji využit prostor a aby to tam nikomu nepřekáželo. Z takového skladu se pak totéž daleko snáze obdobně vyveze a umístí na korbu nákladního auta nebo na jiný dopravní prostředek, mnohem snáze se to přemísťuje třeba i po staveništi nebo v obchodě z místa na místo, kde je toho zrovna zapotřebí.
palety obrázek

A určitě si dokážete představit, oč je taková možnost využití palet výhodnější, než kdyby se takové náklady musely přenášet kus po kuse. Takové palety dokážou skutečně zastat kus práce. A jak jsou přitom nenáročné! Vždyť jsou-li používány, nevyžadují žádnou extra péči, a pokud pro ně zrovna není uplatnění, dají se jednoduše někde v ústraní naskládat jedna na druhou a lze je tak ponechat jejich osudu, dokud se pro ně nenalezne další uplatnění, aniž by tam někomu vadily nebo překážely.

Prostě jde o dokonalé pomocníky. Na které se lze kdykoliv spolehnout. I když vlastně často nejde o nic víc než o pouhých pár stlučených prken.

Mohlo by se vám také líbit...