Lifestyle

UFO a jeho tajemství

Kdo by o tomto fenoménu neslyšel. Kdo by neznal. Každý tak ve skrytu touží „to“ UFO spatřit, ale zároveň se trochu bojí. Čeho? Sám neví. Fakt je to, že ten, kdo se bojí propadá jen nesmyslné a hloupé propagandě, že z UFO vyleze někdo, kdo jej zapíchne jako ovci, nebo si jej usmaží na svačinku. Věřte, že je to hloupost. UFO totiž není létající talíř jak zde na obrázku. Správnou definici UFO uvádím na svém webu, a napíši ji i zde.
létající talíř
Tato zkratka je z anglického Unidentified Flying Object, a znamená totéž, co neidentifikovaný létající objekt. TEDY: Pokud pozorovatel vidí cokoli se jakkoli pohybovat po obloze, a není s to v okamžiku pozorování jednoznačně, při svých momentálních znalostech a zkušenostech, naprosto přesně věc identifikovat, pozoruje UFO! Proč momentálních? No, protože si tyto znalosti – neznalosti může doplnit dalšími informacemi z důvěryhodných zdrojů, je lhostejno zda z letiště, od armády, CHMU, nebo třeba jen v článku na netu.

Pak již bude vědět CO to vlastně viděl, a ergo kladívko z pozorovaného UFO je rázem IFO. Což je zkratka pro Identifikovaný objekt. Takže tolik definice. Jistě, že z UFO se může vyklubat létající talíř, proč ne. Ovšem nevěřte tomu, že by z něj vyskočili mimozemšťané, a pokousali vás. I když se hodně hovoří o fenoménu únosu do cizích létajících strojů (ne tedy do UFO), je tento fenomén dosud stále ve stadiu výzkumu.
padající hvězda
Upřímně řečeno, zkratka UFO mi moc „nesedí“, mám dojem, že český ekvivalent AAJ je mnohem výstižnější, a rozhodně méně zprofanovaný. AAJ znamená Anomální Atmosférický Jev. A co že potřebujete k takovému koníčku UFO? V podstatě nic. Hlavně si uvědomit, zda se chcete stát UFOlogem, nebo UFOmaniakem. UFOlog seriózně bádá, pátrá, zkoumá. UFOmaniak vidí UFO ve všem na obloze, v kdejaké čárce na fotce, a vědecké a rozumové argumenty zamítá. Chcete-li se tedy stát UFO maniakem, nepotřebujete vůbec nic.

Ale chcete-li se se stát opravdovým UFOlogem, měli byste problematiku sledovat, číst články, učit se, pozorovat, hledat, bádat zkoumat atd. atd. A rozhodně nečekejte, že hned první večer uvidíte UFO na nebi. Může se to stát, to ano, ale byla by to velká náhoda. A pro vás UFO bude pak přelet družice ISS, nebo jen obyčejný záblesk Iridia.
severní polární záře
Bohužel, 96 % pozorování UFO má většinou logické vysvětlení. A to technickými věcmi, jako jsou přelet družice, zánik techniky, drony, diskotéková světla a spousty jiných. Nebo věcmi přírodními, jako jsou například pády bolidů, druhy mraků, chemiluminiscence atd. atd. Nelze ani vypsat všechny možnosti. Jak s tímto koníčkem začít? Můžete se tím bavit sám, ale lépe je se k někomu přidat. Zde mohu jen a jen doporučit Projekt Záře, který se již dvacet pět let zabývá seriózním výzkumem tohoto jevu. Přeji hodně štěstí v bádání.

Mohlo by se vám také líbit...