Nezařazené

Práce v zahraničí

V současné době není žádnou výjimkou, že lidé jezdí pracovat do zahraničí. Bylo tomu tak i dříve v minulosti, ale to se jednalo především o podřadnější profese například v oblasti zemědělství nebo pomocných dělnických či stavebních prací. Dnes je naopak velká poptávka po odbornících z České republiky. Mohlo by se zdát, že do zahraničí vyráží především mladí lidé, kteří si chtějí vydělat například na bydlení a získat odborné zkušenosti. To je nepochybně pravda, ale do zahraničí vyráží velmi často i lidé, kteří jsou téměř v předdůchodovém věku.
frankfurt německo
Jejich motivace je trochu odlišná. Například pokud pracujete deset let a více v Německu, máte nárok na tamní důchod. A upřímně řečeno, je určitě příjemnější brát důchod v eurech než v korunách. Toto se týká především lidí v pomáhajících profesích. V Německu, Rakousku, ale například i v Anglii nebo dokonce USA najdete opravdu mnoho českých zdravotních sester, ošetřovatelek a pečovatelek.
 

Změna vyžadující odvahu

Ať už jste mladí nebo v letech, jedná se rozhodně o náročnou životní změnu, která vyžaduje z Vaší strany nesmírné množství odvahy a bude vyžadovat další nesmírné množství energie, pracovitosti a přizpůsobivosti. Odměnou Vám pak bude finanční ohodnocení, nové zkušenosti, znalost cizího jazyka i zcela nové známosti. Chcete-li mnoho získat, musíte mnoho obětovat.
stříkačka fobie
Jak začít. Je celá řada agentur, které Vám zajistí cestu, ubytování, zprostředkování práce. To je určitě velice příjemné, ale samozřejmě nic není zadarmo. Provize agenturám není rozhodně zanedbatelná, ale na druhou stranu se o nic nemusíte starat. Samozřejmě úroveň jednotlivých agentur je různá a proto se zajímejte o reference dříve, než jejich služeb využijete.
Pokud jste dostatečně asertivní a důvěřujete si, můžete to zkusit na vlastní pěst, ale samozřejmě se jedná o určité riziko. Když překonáte obtíže, odměnou Vám budevyšší finanční ohodnocení

Mohlo by se vám také líbit...