PC

Jak si vybrat ten nejlepší PC pro sebe.

Před tím, než se vůbec pustíte do toho koupit si PC musíte si uvědomit, k čemu vlastně budete počítač potřebovat. Chcete ho pouze do kanceláře, jako pracovní, nebo pro hraní nejnovějších herní titulů? Situace se nám ještě stěžuje, když máme počítač koupit našemu blízkému. Buďto dětem, nebo manželovi či manželce. Předem si musíme zjistit, na co konkrétně bude stroj využívaný a jaké budou jeho klíčové vlastnosti.

dívka u notebooku

Pokud nejste odborníky ve výpočetní technice, budete potřebovat hodně vyhledávat na internetu, jaký komponent má jakou vlastnost a jaký potřebujete pro určitou činnost nejvíce. Jak si tedy vybrat ten nejlepší stroj pro vaši práci? Určitě už jste někteří zkoušeli vyhledávat ty nejlepší sestavy nebo notebooky na internetu. Prodejny vám nabízí ten nejatraktivnější kousek, který byste si podle doporučení měli koupit. V případě, že hledáte počítač na denní užívání pro kancelářské práce, bude vám stačit třeba notebook do přibližně patnácti tisíc korun. Samozřejmě se můžete vejít i do nižší cenové kategorie, ale když hledáte notebook pro denní užívání, neměli byste šetřit za cenu sníženého výkonu.

Kancelářské počítače s běžným využitím však nepotřebují drahé komponenty jako například tu nejlepší grafickou kartu, nebo velký počet paměti RAM. Protože se budete pohybovat spíše v posílání mailů, nebo hledání na internetu, popřípadě se setkáte s prací jako je práce ve Wordu, nebo excelu. Také si můžete pořídit takzvaný počítač 2v1. Tedy tablet a notebook v jednom. Jsou to stroje s odnímatelnou klávesnicí a dají se přepnout do režimu tabletu (dotyková obrazovka) kdykoliv. U těchto strojů očekávejte vyšší cenu. zejména pokud chcete výkon, který se opravdu vyplatí, jako například u modelu Surface od Microsoftu.
průhledný ovladač

Pokud ale chcete stroj na hraní her, nebo třeba streamování či stříhání videí, potřebujete rozhodně větší výkon, co se týče procesoru, grafické karty a paměti RAM. Ceny opravdu dobrých sestav se pohybují v cenách i nad dvacet tisíc. V tomto případě si můžete pořídit i notebook, ale jejich ceny za stejný výkon jsou ještě vyšší než u stolních počítačů.

Pokud si vy sami nejste jisti, jestli vybíráte správně, zkuste se zeptat specialistů, nebo hledejte recenze na internetu. Nezkoušejte si nechat doporučit počítač od prodejců v růžných obchodech s elektrem, protože ti vám jsou schopni prodat opravdu vše a nemusíte pak být s koupeným kusem úplně spokojeni. 

 

Mohlo by se vám také líbit...