Nezařazené

Jak se učit rychleji?

Mozek je jako každý jiný sval, musíte ho trénovat, aby byl dostatečně silný. Problém většiny lidí, kteří se snaží učit rychleji, je, že se vzdávají příliš rychle.
Neefektivita vede k nedostatečným výsledkům, což způsobuje demotivaci. Můžete to však změnit – zjistěte jak se rychleji učit. Existují nejrůznější způsoby – já pouze zdůrazním tři z těch nejjednodušších, které můžete vyzkoušet ihned. Začněte se učit rychleji a výsledky na sebe nenechají čekat.
lidský mozek
·         Učte se novým věcem
Čím více používáte váš mozek, tím lépe bude fungovat (samozřejmě se nebavíme o neúměrné zátěži).  Vystavujte svůj mozek novým výzvám, poskytujte mu nové podněty. Věřte, že si následně poděkujete.
Například učení se hře na hudební nástroj prokazatelně zlepšuje překladatelské schopnosti. Naopak studium nového jazyka podrobuje váš mozek jinému způsobu myšlení – je tak skvělým způsobem, jak procvičit mozek.
Nebo můžete doslova udělat krok navíc – učte se tancovat. Nejnovější studie ukazují, že ovládnutí tanečních kreací pomáhá nejen předcházet Alzheimerově chorobě.
mozek
·         Cvičte
Cvičení je dobré nejen pro vaše tělo, zlepšuje také kondici mozku.
Dokonce i krátké cvičení po dobu 20 minut usnadňuje zpracování informací a zlepšuje paměť. Mechanismus spočívá v tom, že fyzická aktivita napomáhá vytváření nových neurálních spojení. Cvičení bude mít mimo jiné pozitivní vliv na bdělost a koncentraci – což se nepochybně také odrazí na rychlosti učení.
myšlenkové pochody
·         Učte se v krátkých časových úsecích
Věnujte studiu 30-50 minut v kuse. Kratší blok než 30 minut je málo času, ale více než 50 minut bude pro vaši paměť příliš namáhavých, s ohledem na množství zpracovávaných informací. Mezi těmito úseky dělejte přestávky o délce 5-10 minut.
Krátké a pravidelné úseky určené pouze učení se pak jeví být mnohem efektivnější než dlouhé a nepravidelné bloky.

Mohlo by se vám také líbit...