Nezařazené

Město polských panovníků

Polský Krakov je město, které je považováno za centrum polské kultury. Právem. Z jeho útrob dýchá nejen kultura současná, ale i bohatá historie. A některé události let minulých se přímo dotýkaly i nás, Čechů. Na přelomu prvního tisíciletí bylo toto území pod nadvládou Přemyslovců. Tudíž je nám tehdejší historie společná. Duch historie nám dýchá na záda na každém kroku.
o   Když už jsme u těch kroků, tak se musíme zmínit o tom, že v Krakově zanechal bájné stopy jakýsi král Crocco.
o   Někteří historikové ho dávají do souvislosti s naším bájným Krokem.
Na vršku, kterému se říká Wawel, můžete navštívit nejvýznamnější historickou památku. Tou je královský hrad.
polský Krakov

·        V katedrále svatého Václava a svatého Stanislava byli korunováni polští králové.
·        Když jejich dny skončily, byli tu i pohřbíváni.
Na úpatí tohoto pahorku je ještě jedna zajímavá věc. Je to DRAČÍ JESKYNĚ. Podle pověsti právě zde zabil rytíř Krak nebezpečného draka. Poté dostalo město rytířovo jméno. Jestliže jste milovníci obrazů, můžete navštívit Muzeum Czartoryskich. Vystavují zde obraz od Leonarda da Linci. Je jím slavná Dáma s hranostajem.

Šikmá věž v Krakově

Téměř v každém městě mají nějakou tu svoji kuriozitu. Není tomu jinak ani v tomto případě. Tady se jedná o radniční věž, která je vysoká sedmdesát metrů. Že na tom není nic divného? Oni ji ale mají o půl metru vychýlenou. V Krakově se koná každoročně jedna zajímavá akce. Je to promenáda jezevčíků. Ačkoliv to zní celkem rozumně a každý si pod tím asi představí prostě pochodující pejsky se svými majiteli, tak skutečnost je trochu jiná.
město Krakov
·        Většina „páníčků“ vezme svou živou hračku, nacpe ji do příšerného oblečku a pak si s ní vyšlapuje mezi podobně postiženými chudáky.
Abychom si nepokazili dojem z tohoto krásného města, zajdeme raději do místní zoologické zahrady. Tady jsou zvířátka tak, jak je příroda stvořila a nikdo z nich tajtrdlíky nedělá.

Mohlo by se vám také líbit...