Nezařazené

Ovládne nás jednou internet?

Tato otázka je nyní bez odpovědi. Jelikož se naše společnost odvíjí od informací a nových poznatků, je zřejmé, že internet se stal nedílnou součástí našich životů.

Den s internetem

Naše babičky by si asi ťukaly na hlavu, kdyby jim tehdy někdo řekl, že dopisy se budou posílat jen zřídka, každý bude mít mobil a že děti si už nebudou chodit hrát ven. Naše odkázání na internet je tedy více než zřejmé. Uveďme si jako příklad jeden den s internetem.

web kolem světa
Ráno pomocí budíku, který máte nastavený na telefonu, vstanete. Okamžitě si všimnete několika upozornění, která vám přišla. Jste ale ještě rozespalí, takže si řeknete, že si novinky ze světa přečtete až později u snídaně. U snídaně tedy otevíráte notebook, prohlížíte Facebook a Novinky.cz, nezapomenete vyřídit pár emailů a objednat pro své blízké zájezd se Slevomatu. Po snídani nemáte moc času, takže se rychle upravíte a odcházíte do práce. Při cestě do práce samozřejmě otevíráte sociální sítě, které v reálu ani nepotřebujete, ale ze zvyku a kvůli okolí si je prostě neodstraníte. Pokud je vaše práce založena na práci s počítačem, nepohrdnete připojením na internet ani tehdy. Sice se musíte věnovat práci, ale prokrastinace je někdy silnější. Když už se zdá, že den v práci končí, přijde vám email s nabídkou na firemní večeři. No, ještě, že ten email máte! Co by se stalo, kdybyste náhodou nebyli na firemní Wi-fi a na email jste nemohli zareagovat? Po náročném dnu pak ještě rychle zhlédnete na online zpravodajství České televize pár reportáží a uleháte s notebookem u postele.

Zdá se Vám takový popis dne přehnaný? Bohužel, taková je realita až padesáti procent mladých lidí v České republice. A je jen otázkou času, kdy si necháme internetem sebrat všechen svůj volný čas a rodinu.

dotykový telefon
Vliv na zdraví

Takové chování má samozřejmě negativní vliv na náš zdravotní stav. Zhoršuje se naše pozornost, máme problémy se spaním a navíc můžeme mnohem častěji trpět bolestmi hlavy. Je zde možnost i nádorových onemocnění způsobených zářením, které nám mobilní přístroje dávají. Opravdu ještě chceme s internetem trávit tolik času?

Mohlo by se vám také líbit...