Nezařazené

Stačí pár úprav a léto je doma

Léto už je za námi a i přes slibované babí léto nás zřejmě zrovna hřejivý podzim nečeká.
Venku je sychravo, po návratu z práce je již skoro tma a na nás padá podzimní únava.
Věděli jste, že i správnou úpravou Vašeho domova se dá zpříjemnit i ten nejšedivější den?
Poradíme Vám, jak na to.
vonná svíčka zelený čaj 

  • Vymalujte si byt teplými barvami – nevěřili byste, kolik světla a tepla to do Vašeho domova přinese. Pokud je to pro Vás příliš extrémní varianta, krása je i v detailech. Pořiďte si pestrobarevné polštářky nebo prostírání.
  • Obklopte se květinami – pokud Vaše finance nevystačují na květiny čerstvé, řezané, můžete si pořídit i umělé – vydrží Vám po celý rok a dnes už je na první pohled téměř nerozeznáte od živých.
  • Provoňte svůj byt vonnou svíčkou – aromaterapie je uznávanou  alternativní technikou medicíny a příjemná vůně doma navíc navozuje pocit spokojenosti . Vzpomínku na léto by Vám mohla přivolat například vůně citrónové trávy, levandule, borovice, jasmínu, růže nebo granátového jablka.
  • Nedostatek slunečního světla je jeden z důvodů naší podzimní frustrace, prosvětlete svůj domov koupí vhodného svítidla. Ideální jsou ta  s funkcí ovládání svítivosti, úroveň si nastavíte dle nálady.
  • Zbavte se nepotřebného nábytku, který je Vám jen líto vyhodit. Získáte  třeba i jen malé množství místa, které Vám umožní volněji dýchat.
  • Pověste si na zeď Vaše fotky. Nic Vám nevytvoří na tváři větší úsměv, než šťastná vzpomínka. Fotky si pravidelně obměňujte.
  • Udržujte si ve Vašem domově pro Vás příjemnou teplotu. Doporučovaná teplota v obývacím pokoji je udávána něco mezi 20 – 22°C. Každému ovšem vyhovuje něco jiného, někdo je zmrzlík a je večer u televize zabalený v dece i při 23°C, jiný má doma 19°C a sedí v křesle jen v šortkách. Důležité v tomto případě ale nejsou doporučení, nýbrž to, co vyhovuje právě Vám!

 malé růže
No a rada na závěr, udržujte svůj domov v pořádku a čistotě. Sami uvidíte, že do čistého, uklizeného domova se Vám bude vracet mnohem lépe, než s vědomím, že po návratu z práce na Vás čeká kupa nádobí ze včerejška.

Mohlo by se vám také líbit...