Zahrada a dům

Jak se žije v zimním období v mobilní dřevostavbě

Říká se, že v mobilních domech je nejhorší zima, a že jste tu natěsnáni jako sardinky v krabičce. Není to tak docela pravda, těsno tu není, ale je tu hlavně klid a pohoda.

Jak přečkat zimu v mobilním domě

S vědomím úspory nákladů – v zimě vás může hřát kromě dřeva v krbu i vědomí, že jste výrazně ušetřili v porovnání s jinými typy bydlení, a nemusíte vynakládat tolik úsilí o výdělek. V bytovém domě platíte částku na údržbu domu, která mnohdy není adekvátní skutečným nákladům. Odpadá i nájemné a samozřejmě hypotéka. Ceny levných mobilních domů Top mobilní domy jsou navíc ve srovnání s nemovitostmi mnohem nižší. A další úspory přichází tehdy, vaříte-li na propan-butanu a máte vlastní studnu, nebo dokonce solární kolektory. Nemluvě o vytápění dřevem v krbových kamnech.

kočka na zápraží

S dobrým pocitem hotových příprav na zimu – říká se, že „zima prověří to, co jsme dělali v létě“, to je staré rčení, ještě z dob, kdy byli lidé odkázáni na přírodní zdroje vytápění v blízkosti svého bydliště a zároveň na sklizeň úrody ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin a ořechů. Pokud je vše včas, jak se říká, pod střechou, můžeme být klidní a mohou udeřit i silnější mrazy. Vytápíme-li objekt dřevem, je vhodné jej mít nachystané ještě před zimní topnou sezonou, ovšem v dnešní době stačí zvednout telefon nebo uskutečnit objednávku přes Internet a máte palivové dřevo, pelety, lisované hobliny nebo brikety doma za pár dnů.

kočka a šachy

S kartami, šachy a dobrou knihou – zahrát si karty, „člověče nezlob se“, přečíst si dobrou knihu, a to vše v příjemném prostředí, obklopeni zelení, v poklidu, s výhledem do okolní volné krajiny – tak něco takového stěží prožijete na sídlišti na okraji velkoměsta. Tam se maximálně vydáte do parku nebo do lesíka se psem, ale doma takový klid nebude. Uslyšíte sousedy, elektromotor a dveře výtahu, automobilový provoz, cinkání tramvají a další podobné jevy, nehledě na smog, který v zimě svírá hlavně velká města. Budete jen přikládat do krbu jedno poleno za druhým a vnímat tu pohodu.

Mohlo by se vám také líbit...