Zboží

Cvičení je zábava, když máte správné vybavení


Chtěli byste provádět nějakou pohybovou aktivitu doma, ale máte pocit, že vaše vybavení tomu moc nepomáhá? Co třeba taková podložka? Pokud byste se podívali do jakéhokoliv fitness centra, zjistili byste, že tam mají k dispozici velmi kvalitní podložky. Taková protiskluzová podložka na cvičeníse vyplatí z mnoha důvodů, nikoliv jenom proto, aby vám to při cvičení neklouzalo. Kromě toho, že budete mít jistější oporu při nejrůznějších pozicích, budete mít také prostor, ve kterém se budete moci pravidelně hýbat. To se vyplatí zejména při trénování vůle, neboť odhodlat se a skutečně začít cvičit, to není žádná legrace. Právě proto byste měli využít možnosti a pořídit si podložku, která vás bude k pohybové aktivitě motivovat, nikoliv naopak.

Cvičení na podložce

Jakou si vybrat?

K mání máte mnoho různých druhů podložek, z nichž některé jsou lepší, některé naopak horší. Je třeba rozlišovat mezi všemi variantami a vědět, čemu se raději vyhnout. Před výběrem byste se však měli ujistit, že nemáte problém s kontaktními alergiemi. Některé materiály totiž mohou vyvolat kožní projevy, což je něco, co při cvičení řešit nechcete.

Pes hlavou dolů

Zvolte materiál a typ, který bude ideální

V sortimentu je možné najít zpravidla dva typy, a to přírodní a syntetickou gumu. Zatímco ta přírodní má zpravidla dané vlastnosti, u syntetické je možné vlastnosti různě měnit. To znamená například zvětšit měkkost, případně zajistit ještě větší protiskluzovou odolnost. Váš výběr by měl respektovat i velikost, kterou pro své pohybové aktivity budete potřebovat. Je proto zřejmé, že člověk menšího vzrůstu, který cvičí jenom statické polohy, nebude potřebovat takovou plochu, jako člověk vyššího vzrůstu s mnohem náročnější potřebami.

Tak či tak, nejlepší je, když se můžete na podložku osobně podívat, případně ji někde i vyzkoušet. Vyzkoušení vás totiž stoprocentně ujistí o tom, že vybíráte správně.

Mohlo by se vám také líbit...