Firmy

Gin – nehynoucí nizozemská legenda mezi destiláty

Gin protekl prvními hrdly přibližně někdy v polovině 17. století, a to ve Španělském Nizozemí, jeho otcem je profesor medicíny leidenské univerzity doktor Fanciscus de La Boie, který se snažil o namíchání močopudného léku na ledvinové potíže. De facto se mu to podařilo, byť se dnes destilát v lékárně již neprodává a musíte pro něj jinam, v jeho objemu je krom 40 až 60% alkoholu i něco málo léčivých látek.

Gin procházel dějinami zejména anglickými, americkými, dnes je však neodmyslitelnou součástí všech barů, hospod a nočních podniků po celém světě. Velmi populárním byl i za neslavné doby „Prohibice v USA“ ve 30. letech, kde se stal stálým členem snad všech ilegálních putyk. Jaký je gin v dnešní době? A jaké drinky s ním si můžete vychutnávat?

Beefeater gin

Zde je výběr…

1. Gin & Tonic

Klasika všech klasik, gin a tonik do vysoké sklenice obohacené o kostky ledu v poměru 1:1, 1:2, 1:3 či 2:3 a limetka nahoru. Tento drink byl svého času i lékem na malárii, tak posuďte sami, může na něm být něco špatného?

2. Long Island Iced Tea

Mnoho ingrediencí ale neuvěřitelně snadná příprava s překvapivě chutným výsledkem.

Do vysoké sklenice s ledem přidáme po 1,5cl vodky, tequily, bílého rumu, Triple secu a samozřejmě ginu. Poté přidáme 2,5cl šťávy z citronu a 3cl cukrového sirupu. Takto připravený drink zastříkneme coca-colou a promícháme. Navrch dáme pro chuť a ozdobu kolečko citronu a samozřejmě nezapomeneme brčko.

Bondův vesper

3. Vesper-Martini Jamese Bonda

Martini ve stylu Vesper rozhodně není oblíbeným drinkem jen agenta 007 Jamese Bonda, připravte si jej a zamilujete se do něj i Vy. Dělí Vás od toho jen 3 díly ginu Gordon, 1 díl vodky, půl dílu francouzského vermutu Kina Lillle a pár kostek ledu. Vše protřepte v šejkru, vychlaďte a samozřejmě nemíchat. Drink se servíruje ve sklenici na šampaňské v doprovodu plátku citronu.

Mohlo by se vám také líbit...