Zboží

Co udělá z malého bytu větší?

I když je náš byt malý, chceme, aby to tam bylo hezké a útulné. Mít tam domov, kde se dá volně nadechnout! Jak na to? Hlavně je potřeba být při jeho zařizování praktičtí, ale i kreativní!

Důležité je měřit a měřit! Využít každý vzácný centimetr místa! I v případě, že domácnost nemá moc členů, je potřeba uložit hodně potřebných věcí. A každý z obyvatelů ocení alespoň minimální soukromí.světlý pokoj s kuchyňským koutem.jpg

Také musíme obydlí pořádně rozsvítit a trochu mu přidat (alespoň opticky) na objemu. S tím nám hodně pomůže světlo a barvy. Potom také šikovní pomocníci. Například vhodná interiérová svítidla lightpark.cz, nábytek na míru nebo multifunkční vybavení. S nimi to jistě dokážeme!

  • hodně světla!

Pustíme do bytu co nejvíce slunečních paprsků. Do V interiéru začleníme prvky z poloprůhledných a průhledných materiálů. Neváháme je použít, v dnešní době jsou vyráběny tak, že něco vydrží. Lze z nich vytvářet průhledy, příčky a samozřejmě i dveře nebo jejich část. Kam se nedostane světlo přirozené, tam vybereme vhodné osvětlení. V malých bytech odborníci doporučují instalovat hodně bodových zdrojů, hezky zde vypadá například moderní a úsporné LED osvětlení v různých provedeních (bodovky, panely, lišty i pásky).

  • barvy světlé!

Dále využijeme pomoc vhodných barev. Nejen bílé či žluté, ale třeba světlých odstínů modré, zelené, hnědé a šedé. Z pestré nabídky obchodů si jistě každý z nás vybere ty své oblíbené. V malých prostorách není vůbec dobrým nápadem experimentovat s přílišnou pestrostí a výraznými kontrasty!

  • nábytek na míru!

Pro malé bydlení je ideální pořídit nábytek na míru. Nehrozí s ním, že nám tam budou vznikat nevyužitá (tzv. hluchá) místa, nevyužité mezery a kouty. Dále je vhodný nábytek na nožičkách nebo zavěšený na stěnách. Naopak naprosto nevhodné jsou příliš robustní čalouněné kusy!obývací pokoj s velkou lampou.jpg

  • víceúčelové vybavení!

Další možností, jak v bytě ušetřit dost místa je vybrat si do něj víceúčelové vybavení a spotřebiče. Pračku s integrovanou sušičkou, multifunkční sporák, kuchyňský robot, vysavač, ale i nábytek.

Mohlo by se vám také líbit...