Zahrada a dům

Jaké zastřešení na zahradu

Pokud máte na zahradě zhotovené krásné venkovní posezení, ale nemáte ho zastřešené, riskujete, že hlavně na jaře a na podzim ho nebudete moci využívat tolik, jak byste si možná přáli. Hlavně na podzim často přicházejí nečekané deště, před kterými byste se museli neustále schovávat. A to není příliš komfortní. Z toho důvodu byste si měli koupit vhodné zastřešení, které vám tento ošklivý trn z paty vytrhne. Ovšem které si pořídit? Nabídka je dnes skutečně bohatá, takže záleží pouze na vašem vkusu, respektive plností vaší peněženky.
Altán v přírodě
1.      Zahradní stan – tím asi nejlevnějším řešením, které nepostrádá dostatečné množství elegance, je zahradní, jinak též nůžkový stan. Jedná se o prostou, ale vcelku efektivní stříšku, která se standardně používá při venkovních svatbách, rautech nebo večírcích. Nečekejte nic extra, ale svým účelům rozhodně poslouží. Výborné je, že tento druh stanů se dá koupit v mnoha velikostní provedeních a jsou i velice levné. Pár tisícovek a máte venkovní posezení dokonale zakryté. Ovšem nesmí přijít silný vítr. Ten totiž stan může převrátit, a to i v případě, že je skvěle ukotvený. Většinou se tak jedná o provizorní řešení.
Levný nůžkový stan
2.      Pergola – hledáte-li něco stálejšího, a přitom pořád cenově přijatelného, pergoly by pro vás mohly být v hodným řešením. Stále jsou poměrně levné, ale na rozdíl od stanů jsou i stabilní. Můžete si vybrat jak dřevěnou pergolu, tak i kovový typ. Vždy se jedná o prefabrikované stavebnice, jejichž sestavení ale není kdovíjak složité. Když se budete řídit návodem a mít někoho k ruce, nemělo by trvat sestavení standardní pergoly déle než pár hodin.
Zasněžený altán
3.      Altán – králem zahrad i parků je klasický altán. Chcete-li mít kvalitní, a přitom líbivé zastřešení, rozhodně vás altán nezklame. Stejně jako pergola, se i tyto konstrukce vyrábějí nejčastěji ze dřeva, respektive z kovu. Jsou však o dost složitější, tím pádem i dražší. Jejich sestavení není obvykle nic snadného, a tak to provádějí specialisté, které pak samozřejmě musíte rovněž zaplatit.

Mohlo by se vám také líbit...