PC

Co mají SEO konzultanti na svém webu?

Ačkoliv problematiku optimalizace webových stránek máme obvykle spojenou s firmami, které se jí zabývají, pravdou je, že SEO konzultanti mohou pracovat i samostatně. Jistě, nebudou moci nabízet tak široký repertoár služeb, avšak na druhou stranu jsou levnější a to, co nabízí, mnoha firmám naprosto postačuje.

Ovšem aby tito konzultanti získali zákazníky, musí mít také svou webovou stránku, jako například https://www.seoconsult.cz/digitalni-agentura. A vzhledem ke své specializaci je jasné, že si moc dobře uvědomují důležitost toho, aby byla vytvořena přesně podle zásad SEO.

součásti digitálního marketingu

Zdálo by se tedy, že právě tyto weby budou kvalitním případem toho, jak by měla taková firemní webová stránka vypadat. Problém je však v tom, že tito konzultanti nejsou ve většině případů programátoři, a web vytvořit neumí. Proto si je musí nechat vypracovat podle svých požadavků od někoho jiného.

Přesto však je jasné, že například obsah by se měl řídit danými zásadami a měl by odpovídat ideálu. Co zde tedy najdeme?

Na úvodní stránce nechybí krátké a stručné představení, které nám zároveň řekne, čím se onen člověk či firma zabývá, v tomto případě konzultacemi v oboru optimalizace webových stránek. Tak bude návštěvník okamžitě vědět, zda se jedná o někoho, kdo by mu mohl s jeho problémem pomoci.

vývoj návštěvnosti webové stránky

Dále jsou to samozřejmé věci, které nesmí nikdy chybět, jako je ceník služeb, kontakty a další. Co však najdeme na běžných internetových stránkách již mnohem méně často jsou reference od bývalých zákazníků a případné dosažené úspěchy.

Je to proto, že většina firem chce z pochopitelných důvodů minimalizovat náklady a příliš si neuvědomuje, jak jí to může v některých případech uškodit. Díky zveřejněným pozitivním recenzím totiž firma získá v očích potenciálních zákazníků na důvěryhodnosti, což mimo jiné znamená, že se značně zvyšuje pravděpodobnost, že si u nás něco koupí. A to je koneckonců ten hlavní důvod, proč to vše děláme.

Mohlo by se vám také líbit...