PC

Závislost na počítači

Počítač je už něco, bez čeho si jen těžko někdo dokáže představit život. Vždyť je už přeci tolik profesí, kde se počítač používá. Vždyť si to jen představte, jak by byla práce velmi složitá, kdyby nebyly počítače. Bez počítače je všechno složitější a těžší a bez počítače by se těžko i pracovalo. Možná kdyby počítač neexistoval a nebyl by, tak by lidé věděli jak na práci bez počítače. Věděli by, jak všechno zapisovat a být v pohodě. Jenže takto je všechno psáno a registrováno přes počítač, že lidi asi spíše zlenivěli. Je všechno s počítačem jednodušší a lehčí. A hlavně teda rychlejší. S počítačem jde všechno lépe.

Počítač je můj denní chléb.

Vím, že to šetří hodně času, že pak má člověk více času třeba na svou rodinu nebo koníčky, ale taky díky počítači lidé leniví. A taky tloustnou. Dříve se lidé více hýbali, protože jim nic jiného nezbylo. Museli prostě jít tam a tam a nikdo za ně práci neudělal. Museli všechno psát sami a ručně a nemohli se spoléhat na nějaký počítač, že to všechno udělá za ně. S počítačem je vážně život jednodušší.

Počítač používám denně.

Je to vlastně i zábava. I na počítači se dá lehce zabavit, ale taky se na něm člověk může stát lehce závislý. Stačí, aby na něm byl člověk denně a hrál na něm hry, které ho hodně baví. To pak může být na počítači velmi rychle závislý. A to pak není žádná sranda. Závislost na počítači je docela závažná a už se taky léčí, protože je hodně lidí závislých. Já možná jsem taky závislá na počítači. Nevím to jistě, ale denně se dívám na počítači na filmy. Bez nich bych asi neusnula, protože jsem hodně zvyklá, že před spaním se dívám na svoje oblíbené seriály. Bez seriálu bych ani neusnula. Jsem na počítači hodně závislá. Vždyť jsem taky pracovala tehdy v bance, kde jsem byla s počítačem v kontaktu úplně každý den. Takže to není žádná sranda. Taky se říká, že počítač je dobrý sluha, ale zlý pán. S tím plně souhlasím a myslím, že mi dá hodně lidí za pravdu. Závislost je špatná a je jedno, na čem člověk závislý je. Ale bez počítače být pořád? To nejde. To bych ani já nevydržela a těžko bych si zvykala žít bez počítače.

Mohlo by se vám také líbit...