Zboží

Trampolína jako antistres – to není výmysl

O vlivu trampolín na lidskou psychiku bylo sepsáno mnoho článků a někteří lidé si také na základě těchto informací trampolínu 305 cm pořídili. Dovtípili se, že jim skákání zlepší náladu, a že zmírní deprese. Jak to tedy vlastně s těmi trampolínami je?

Každá přiměřená fyzická námaha uvolňuje do krevního oběhu hormony dobré nálady, tzv. endorfiny. Potíž je ale někdy v tom, že pokud je pohyb příliš vyčerpávající, vliv endorfinů není tak markantní a sport nebo pohyb vnímáme spíše jako cosi obtížného a nežádoucího. Toto také může být důvodem, proč mnozí lidé neradi sportují a vůbec se neradi hýbou, protože jim pohyb přináší pocit utrpení.

bosonohá dívka na trampolíně

U trampolín je to jinak, tam vstupuje do hry pružná podložka, která mírní tlak na chodidla a všechny klouby dolních končetin, tím pádem je pohyb příjemnější, než např. běhání po asfaltovém povrchu. Při výskoku zároveň dochází ke krátkodobému stavu beztíže, a ten má relaxační vliv na všechny tělesné buňky.

Díky uvolněným endorfinům se v těle brzdí výskyt adrenalinu a kortizolu a skáčete-li pravidelně, dochází i k přirozené tvorbě dalších hormonů, které omezují stres, např. u mužů se tímto pohybem podporuje vylučování testosteronu, velmi důležitého hormonu pro budování svalové hmoty, tvorbu zdravých spermií, chuť na sex a udržení dlouhé erekce.

zahradní trampolína

Ne nadarmo se říká, že trampolíny mohou být vaším přítelem i v ložnici. Můžete si do ložnice pořídit malou bytovou trampolínu a na zahradu větší odrazovou plochu, a pokud budete jako partneři tento pohyb provozovat několik měsíců, pravděpodobně to poznáte i na výkonu v posteli.

Samotná trampolína vám pochopitelně může posloužit jako plocha pro milování, víte o tom, že se prodávají stanové kupole, které se upevní přímo nad odrazovou plochu? Můžete tu pak klidně v noci přespat a užít si dokonalý sex přímo na odrazové ploše pod stanovou kupolí, kde vás nikdo nebude pozorovat a podezřívat z něčeho „nemravného“.

Mohlo by se vám také líbit...