Cestování

Vydejte se s námi do Blanského lesa

Také patříte k lidem, co preferují cestování v tuzemsku a raději se vyhnou přeplněným hotelům a penzionům v zahraničních letoviscích? Pak by se vám možná hodil tip na víkendovou akci, případně na delší, řekněme týdenní pobyt někde v atraktivní krajině, plné lesů, dalekých rozhledů, čisté, neporušené přírody a celkově velmi rozmanitého prostředí.

rozhledna na Kleti

Co byste řekli jihočeskému regionu? Jižní Čechy jsou vyhlášené nejen kvalitními mléčnými výrobky a zemědělsky využívanou půdou, je zde i celá řada historických památek a přírodních skvostů, které by nám v dobrém slova smyslu mohl závidět celý svět.

Blanský les – to je Kleť, Třísov a Dívčí Kámen

Vodáci plující po Vltavě znají toto pohoří poměrně dobře z blízkého okolí vltavských břehů. Obvykle se zastaví alespoň na okamžik pod zříceninou hradu Dívčí Kámen ve vodáckém kempu, anebo zde podniknou odpočinkový den a vydají se dál, k bývalému keltskému oppidu v obci Třísov. Rádi bychom vám naznačili, že právě z Třísova je fantastický výhled na Blanský les a Českobudějovicko, jaký nespatříte z jiného místa, možná snad jen z rozhledny na Kleti.

výhled z rozhledny na Kleti

Vystoupejte až k místnímu koupališti nad obcí, na okraji lesa a kochejte se tím pohledem, který se tu naskytne víceméně jen místním obyvatelům, nebo každému, kdo to tu dobře zná a rád se sem i po letech vrací.

Rozhledna na Kleti je dalším místem, které byste si neměli nechat ujít, na rozdíl od třísovského koupaliště tu máte k dispozici kruhový výhled a za pěkného slunečného počasí vás daleký rozhled doslova pohladí na duši. K rozhledně se dá vyjet na kole po asfaltové silnici, vystoupat pěšky, případně se svézt lanovkou z Krásetína.

Nenechte si ujít pohled na krásu Blanského lesa, jednoho z nejzajímavějších pohoří v naší zemi, i když zrovna nepatří mezi lokality na prvních stránkách turistických průvodců, co vás zvou na komerčně zaměřená místa, kde utratíte nějakou tu korunu neplánovaně navíc.

Mohlo by se vám také líbit...