Cestování

Chystáte se navštívit USA? Několik typů na výlet.

Rady o tom, jak cestovat do USA, jak obstarat vízum atd. je dost. Pokud chcete navštívit známé parky jako Yellowstone, Yosemite nebo Grand Canyon, získáte mnoho informací předem. Někoho zajímají spíše vyhlášená města, např. Las Vegas, San Francisco, New York, Los Angeles, i o tom se lze hodně dočíst. Zkuste navštívit místa, která nejsou tolik propagovaná, ale přitom se atraktivitou vyrovnají těm nejznámějším.

národní park capitol reef

Lake Tahoe a Carson City

Lake Tahoe, jezero na hranicích Kalifornie a Nevady v pohoří Sierra Nevada, leží v nadmořské výšce 1897 m a je to druhé nejhlubší jezero v Severní Americe. Může se pyšnit i tím, že je největším vysokohorským jezerem v Severní Americe. Nedaleké Carson City je hlavní město státu Nevada, je to malebné městečko z dob zlaté horečky. Jsou zde historické obchůdky a hotely s upomínkovými předměty, atmosféra je neopakovatelná.

Sedona

Stylové městečko ve státu Arizona, oblast kolem je proslulá úchvatnými červenými a oranžovými pískovcovými útvary, které jsou kulisou města i okolí. Je právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst.

Capitol Reef

Národní park v jižním Utahu, zde nestačíte obdivovat pískovcové útesy a monolity v prostředí pouště. Zvláště pro turisty je to velmi oblíbené místo.

 Trail Ridge Road

Nejvýše položená zpevněná silnice v zemi, 77 km vede přes Skalnaté hory do nadmořské výšky 3 713m, a kdo má rád divokou vysokohorskou přírodu, přijde si zde na své. Z vyhlídek se můžete kochat pohledem na okolní vrcholy hor, úchvatná údolí a hluboké lesy a jezera. V parku spatříte mnoho druhů volně žijících zvířat. Narazit můžete na medvěda grizzly, horské pumy, losy, jeleny, bobry i muflony.
sierra nevada

Kings Canyon

Národní park ležící v Kalifornii, dominanty zde tvoří masivní skály, hluboké kaňony, jeskyně a nejvyšší stromy na světě, sekvoje obrovské. Ty mohou dorůstat až do výšky 60 až 85 metrů s průměrem kmenu až 8 metrů. Výhledy na řeku i vodopády nepřestanete obdivovat.

Bylo by potřeba spousta času a peněz, pokud by někdo chtěl vidět další taková místa. Nezapomeňte vždy navštívit v dané oblasti turistické centrum, kde vám vždy ochotně poradí a navíc dostanete na cestu zdarma nespočet map.

Mohlo by se vám také líbit...