Auto moto

Při koupi ojetých aut si dávejte pozor

V současnosti autem jezdi většina dospělé populace naší země. Dá se tedy bez nadsázky říci, že se jedná o zdaleka nejvyužívanější dopravní prostředek nejen u nás, ale v podstatě na celém světě. Ne všechna auta jsou však kvalitní, a tak jízda v nich je často více dobrodružstvím než příjemným zážitkem. Pokud si chcete jízdu užít na sto procent, měli byste si koupit zcela nový, a hlavně kvalitní vůz. V případě, že na něj nemáte, můžete se mrknout po levnějších, ale již používaných modelech, které mohou být rovněž velice kvalitní. Ale musíte vybírat velmi obezřetně, jelikož mezi skutečně dobrými vozidly se často skrývají i doslova šunky, ve kterých byste rozhodně jezdit nechtěli.
tyrkysové autíčko
Koupě ojetého vozu doprovází prakticky ty stejné peripetie jako při kupování nového, ovšem s tím rozdílem, že nový vůz není potřeba předtím kdovíjak kontrolovat. Stačí se mrknout na recenze odborníků a jiných uživatelů a jestli vám daný model bude vyhovovat, můžete si ho bez obav koupit. U ojetin to zas tak jednoduché není.
impala 1972
Ty totiž mohou mít v sobě ukryty skryté vady, které na první pohled laik nemá šanci poznat. Navíc majitel vám může poskytnout nepravdivé informace. Může například zamlčet, že vůz byl již jednou bourán, což je rozhodně velice podstatná informace. Pro to byste s sebou vždy měli brát někoho, kdo se v autech opravdu vyzná. Nemusí se zákonitě jednat o profesionálního automechanika, ale o člověka, o kterém víte, že o autech něco ví. Minimálně více nežli vy. Ani tehdy nebudete mít jistotu, že nekoupíte zajíce v pytli, ale alespoň budete větší šanci na to nekoupit úplný vrak.
corvette sportovní automobil
Kde nakupovat?
Na tuto otázku existuje celá řada odpovědí. Svůj ideální ojetý vůz můžete koupit například přes inzerát, dnes spíše na internetu než v novinách. Také existuje celá řada prodejců ojetých aut. V každém okrese jich najdete hned několik. Samozřejmě se můžete vydat i do zahraničí. Například v Německu se dají koupit pěkné použité kousky, a to dokonce za super ceny. Musíte však vědět kde.

Mohlo by se vám také líbit...