Nezařazené

Nezatracujte Itálii


Některé zahraniční lokality jsou natolik známé, že si možná řeknete, že nestojí za to je navštěvovat. Možná, ale patříte mezi ty, kteří do zahraničí ještě nikdy nevycestovali. Určitě byste neměli zatracovat návštěvu Itálie. Tato země má co nabídnout. Z České republiky do Itálie nemáme opravdu daleko. Jestli chcete s cestováním začít právě v bližších lokalitách, je pro vás tato jako dělaná. Návštěva Padovy, Verony nebo Benátek vás jistě nadchne.

hrad v noci

Jestli zavítáte do Verony nejspíš si nebudete chtít nechat ujít známý Juliin balkon. Věřte, že Verona nabízí mnohem víc. Toto staré historické město určitě nadchne právě ty, kteří se o historii zajímají. Římskou arénu – Arena di Verona, byste určitě při toulkách Veronou neměli vynechat. Monumentální amfiteátr obrovské historické hodnoty za zhlédnutí určitě stojí. Přes zemětřesení, které ho postihlo, je velmi zachovalý a stále se v něm konají kulturní akce. Kdybyste chtěli zažít nezapomenutelný zážitek, pak navštivte v aréně operu pod širým nebem.
dům v Itálii

Chcete-li navštívit klidnější a menší město této části Itálie, vydejte se do Padovy. Patří mezi klidnější lokality, ale přesto zde naleznete třeba nejstarší italskou univerzitu. V areálu univerzity si můžete prohlédnout historickou observatoř, a také se dozvíte, že právě zde studoval Mikuláš Koperník. Padova je město velmi půvabné, možná proto bylo v minulosti, často vyhledáváno renesančními umělci. Často je také vyhledáváno jako poutní místo, jinak také město svatého Antonína, kterému je zasvěcena bazilika, která patří mezi jeden z největších chrámů v Itálii. V bazilice můžete navštívit světcovu hrobku. Možná jste ještě neslyšeli o opatství Svaté Justýny. Jsou zde uloženy ostatky evangelisty Lukáše a apoštola Matěje, které každý rok navštíví stovky věřících.

Za vidění stojí i historická botanická zahrada, která vás zavede do spousty zeleně.


Mohlo by se vám také líbit...