Nezařazené

Pohodlí při sezení i při spaní

Ne každý má možnost bydlet ve velkém bytě, notabene v rodinném domku. Naopak, valná část českého národa žije v menších bytech, nejčastěji v panelových domech. To ale ještě nemusí znamenat úplnou katastrofu. I v malém obydlí se dá žít poměrně pohodlně. Většinou to však chce řadu tu menších, tu větších úprav. Vhodné je také používat praktičtější nábytek, díky kterému je možné i malou garsonku o nějaký ten metr čtvereční nafouknout. Mezi takový typ nábytku bezpochyby patří i rozkládací pohovky.
děvče na gauči

Už z názvu je naprosto zřejmé, že na rozdíl od klasických gaučů je možné rozkládací verze rozložit, a to do podoby postele. To je velice užitečná vlastnost, jelikož tak lze eliminovat v bytě jeden podstatný prvek, a sice postel. Zvláště manželské modely zabírají opravdu hodně místa a když se pořídí rozkládací gauč, není už nutné klasickou postel mít. Je lepší ji prodat, či v horším případě prostě vyhodit. Za trochu toho uspořeného místa to nejspíš stojí. Partneři si ale budou muset zvyknout na to, že budou nocovat v obývacím pokoji, kam logicky pohovka patří. Samozřejmě se tento druh gauče dá používat jen a pouze klasickým způsobem, tedy k sezení a rozevře se pouze v případě příjezdu návštěvy, která musí zůstat přes noc. Mechanismus u moderních pohovek bývá jednoduchý, takže se z posezení může stát postele během několika vteřin.
béžový gaučík

Úložiště

Dnes už je součástí velké části tradičních typů gaučů i úložný prostor a výjimku netvoří ani rozkládací pohovky. Výhody dalšího úložného prostoru navíc určitě není nutné zmiňovat. I tento na první pohled možná ne příliš významný detail, může pomoci s provzdušněním malého bytu. Úložiště je možné využívat k uskladnění prakticky čehokoliv, co se do něj vejde. Existují i lidé, kteří tento prostor používají pro kvašení okurek. Zná to sice divně, ale je tam tma a zároveň teplo, což jsou pro fermentaci naprosto ideální podmínky.

Mohlo by se vám také líbit...