Firmy

Jak správně pečovat o zuby?

Zubař Liberec https://www.2kdent.cz/ Vám nabízí veškeré služby od dentální hygieny až po bělení zubů. Zde Vám také poradí jak nejlépe pečovat o svoje zuby a jak se vyhnout některým chybám, které možná děláte, abyste předešli vznikajícím kazům.

zubní péče

Nečistit si zuby dlouho

Správná délka čištění zubů je dvě až tři minuty, někteří lidé si zuby čistí jen půlminuty a jsou hotový. Jestliže spěcháte do školy či do práce, opravdu si dejte tu práci a sledujte, jak vám opravdu dlouho trvá čištění zubů, například pomocí hodinek či kuchyňské minutky.

Nepozorujte se v zrcadle

Když si čistíte zuby, je vhodné se koukat do zrcadla, abyste si všimli toho, kam přesně váš kartáček, mezizubní kartáček či zubní nit míří. Bakterie se totiž udržují v mezizubních prostorech či v prostorech, kde se stýká zub s dásní. Při čištění zubů nezapomeňte na zadní stoličky, protože těm nevěnujeme důkladnou pozornost.

Špatná technika

Jestliže čistíte zuby z boku pohyby dopředu a dozadu, můžete si velmi snadno zničit sklovinu. Zuby by se měli čistit pruhovými pohyby ze všech stran, takže i zezadu. Někdy tedy je lepší se zaměřit jen na pár zubů a postupně přecházet k dalším.

čištění zubů

Přílišné tlačení na kartáček

Jestliže při čištění zubů, přílišně tlačíte na kartáček, je zde velká šance, že si zas zničíte sklovinu. Větší riziko je tehdy, když si zuby čistíte a drhne urputně. Dále taky agresivní čištění zubů může narušit dásně.

Používáte nesprávný kartáček

K čištění vašich zubů byste si měli vybírat kartáček s označením „soft“ či „ultrasoft“. Mnoho zubařů říká, že i s ultraměkkým kartáčkem si při nesprávném používání, můžete zuby poškodit.

Špatně vypláchnutá ústa

Všechna snaha o správné čistění zubů je k ničemu ve chvíli, kdy si jen ledabyle vypláchnete ústa. Protože vyplachování úst slouží k tomu, abyste se opravdu ujisti v tom, že všechny odstraněné bakterie jsou opravdu pryč. Pro vypláchnutí úst je nejlepší použít ústní vodu.

Mohlo by se vám také líbit...