Peníze

Jak si zajistit peníze?

Lidem se často nevede tak, jak by se jim podle jejich představ vést mělo. Sami jistě víte, kolik z našinců si na peníze stěžuje, a to velice často plným právem. Máme za to, že jich nemáme dost, a někdy to je skutečně pravda, protože nám tyto chybí někdy jen na něco postradatelného, ale někdy i na naprosto nezbytné věci, a ani jedna z těchto situací není příjemná, jakkoliv je i mezi těmito určitý rozdíl. Protože se někdy stačí uskromnit a omezit výdaje na postradatelné věci a náš rozpočet je zachráněn, ale někdy to vyžaduje i natolik radikální škrty, že už to i vysloveně zabolí.

stříbrné mince

Když pak někdo potřebuje peníze, které ale už nemá, učiní jedině dobře, když se jeho volbou stane půjčka. Ne vždy se dá přijít k penězům jiným způsobem, ne vždy se tyto dají rychle vydělat, a pak je půjčka často tím jediným dostupným řešením. I když je to s tou dostupností přece jenom sporné, protože ne všechny půjčky jsou stejné a také pro různé lidi stejně dosažitelné. U některých se totiž požaduje například prokázání vysokých příjmů žadatele, které tento nemá, někdy musí mít zájemce o půjčku třeba čisté registry dlužníků, což nemívá, někdy mohou vzniknout problémy třeba i kvůli hrozícím exekucím na majetek nebo něčemu podobnému. A tak musí každý ze zájemců o půjčku zvážit, zda má o některou konkrétní nabídku smysl žádat, nebo nemá.

stočené bankovky

A když se na sebe podívá člověk v tísni sebekriticky, může dospět třeba k názoru, že vlastně nemá smysl žádat o půjčku v bance. Protože tam by ho v jeho situaci nepovažovali za bonitního a nejspíše by mu nevyhověli.

Ale pokud se stane objektem zájmu člověka sužovaného nedostatkem financí hypotéka bez dokládání příjmů FAHD, to je jiná. Tady se dá daleko pravděpodobněji vyhovět kladeným podmínkám a následně se žádostí o půjčku uspět. A to dá rozum, že kdo zamíří rovnou sem, ušetří si, pokud není dokonalý, spoustu času, jenž by jinak byl zbytečně ztracen žádáním v neúprosných bankách.

Mohlo by se vám také líbit...