Zboží

Písek do bazénové filtrace vám může sloužit spoustu let

Když si pořídíte písek do bazénové filtrace, budete očekávat, že bude plnit dobře svou funkci. Výrobci filtračního písku jej také nabízí v patřičné kvalitě, to znamená s ostrými hranami jednotlivých zrnek a v deklarované frakci, velmi často mezi 0,6 a 1,2 mm.

Filtrační médium vám však v nádobě nevydrží věčně, průchodem vody skrze písek se jednotlivá zrnka o sebe třou a jejich hrany se obrušují, až se zaoblí a přestanou dostatečně filtrovat. Stává se to podle vytížení bazénu v době zhruba po dvou až třech koupacích sezónách. Poté se musí písek vyměnit za nový, a ten starý jednoduše vyhodit. A jak se zbavit opotřebovaného písku?

písek na pískovišti

Černá skládka – za černé skládky může být považováno i to, pokud vás někdo nafilmuje, jak s autem zastavíte u polního úvozu, a začnete tam vysypávat pětadvacetikilový pytel. I přesto, že písek na poli zřejmě ničemu neuškodí, vy jej sypete v místech, která nevlastníte, a která obhospodařuje někdo jiný. Můžete za to zkrátka zaplatit tučnou pokutu.

písek na poušti

Smysluplné využití filtračního písku – mnohem lepší nápad je písek využít nějakým konstruktivním způsobem, tak, že bude ještě sloužit, třeba na zahradě vašeho domu. Můžete s ním založit dětem pískoviště, vyrobíte obvodovou konstrukci z dřevěných trámků a dovnitř vysypete křemičitý písek smíchaný s pískem do bazénové filtrace. Hra na pískovišti by mohla děti bavit a zabavit je lépe, než virtuální realita sociálních sítí. Můžete si tu s nimi hrát i vy, stavět z písku různé stavby, vyklápět bábovičky z formiček, anebo jen děti při hře pozorovat.

Písek poslouží i pro provzdušnění zeminy na záhonu, při přesazování některých pokojových rostlin, můžete s ním naložit jako s posypovým materiálem v zimě na chodník, můžete s ním vyzdobit prostor zahradní skalky, a možná, že vás napadnou další způsoby využití, mnohem lepší, než vysypávat písek někde v lese nebo na poli a riskovat pokutu a také zbytečnou ostudu.

Mohlo by se vám také líbit...