Zboží

Nové omítky a tapety

Zdi zabírají v nemovitosti velký prostor, a proto opravdu záleží na jeho vzhledu. Můžeme na ně dát tekutou tapetu, jenž má opravdu mnoho různých výhod.

Nové omítky a tapety

Omítání zdí

U každé starší nemovitosti omítka na zdích postupně stárne a nemůžeme na ni natírat do nekonečna, protože by se začal nátěr koupat. V takovém případě ji musíme kompletně oškrábat a začít od znovu, aby zeď zase byla hezky rovná a pěkná na pohled. Vše můžeme zvládnout sami, akorát to chce jistý cvik v rukou a zkušenosti, takže není dobré trénovat na zdi, která bude třeba na obýváku, protože kdyby se nám nepovedla, tak všechny nerovnosti budou vidět, a proto je mnohdy lepší si pozvat šikovného zedníka.

stará omítka

Jako první se začíná maltou, která dobře srovná všemožné nerovnosti. Následně po dobrém zaschnutí už můžeme rozmíchat omítku. Dobré je začít špricováním, aby se nám lépe chytla vrchní vrstva. Musíme vychytat dobrou konzistenci, aby po nahození lžíci na zeď držela, ale dalo se s ní pracovat. Dále musíme vše srovnat hezky do roviny. Po zaschnutí se používá ještě hladítko, které zarovná drobné nerovnosti a zajistí pěkný povrch.

Tekuté tapety

Na novou zeď věříš a lidi zvolí klasický nátěr určitou barvou, kdy dnes si můžeme nechat namíchat přesný odstín, takže výsled bude přesně podle nás. Měli bychom zvážit, jak daná místnost bude vybavená, aby nám k sobě skutečně barvy ladili. Kromě barvy máme také jiné možnosti jako jsou tapety. Ovšem my se můžeme vydat zajímavější cestou, a to konkrétně pomocí tekutých tapet Colortap.

nová omítka

Vlastnosti Colortapu https://colortap.cz/vlastnosti jsou opravdu dobré a oproti klasické barvě vynikající v mnoha ohledech, takže jejich nákup se rozhodně vyplatí. První výhodou je ta, že aplikaci zvládneme zcela sami. Produkt se prodává v kbelíku, do kterého nalijeme vodu a můžeme za pomocí hladítka natahovat, což je zcela snadné. Nanáší se ho určitá vrstva, takže nějaké nerovnosti a škaredá místa na podkladu nás nemusí trápit. Známé jsou velmi dobré izolační vlastnosti, protože udržuje teplo v místnosti, a naopak nepouští dovnitř tolik hluku.

Mohlo by se vám také líbit...