Nezařazené

Chcete si pořídit domácí zvířátko? Jděte do toho, má to spoustu výhod…

Podle statistik má domácí zvíře než polovina domácností. Jste překvapeni? Není se čemu divit. Přítomnost psa, kočky, nebo i méně náročného hlodavce přináší kromě starostí spoustu výhod a radosti.
morčata v bedýnce
Zvíře Vám může zlepšit náladu
Věřte tomu nebo ne, domácí mazlík je skvělý způsob jak si zlepsit náladu a dobít energii. Průzkumy dokazují, že lidé, kteří trpí nějakou nemocí a vlastní domácí zvíře, mají na rozdíl od těch, kteří žádné zvíře nevlastní, menší šanci podlehnout depresím.

Pomáhá řídit krevní tlak
Zdravotní odborníci tvrdí, že majitelé psů mají nižší krevní tlak a srdeční frekvenci. To může vést ke snižování potřeby braní léků a pomáhá snižovat cholesterol a hladinu triglyceridů, což je tuk v lidském těle.
Motivace ke cvičení
Chcete někoho, kdo Vám bude dělat společnost na procházce? Psi umí být dobrými společníky, a na vycházky chodí s nadšením. Občas Vás dokonce nutí k vycházce, i přesto, že jste hodně unavení nebo se Vám nechce. Tím Vás udržují aktivní a ve formě. Ostaní aktivity jako krmení, koupání, hraní si a uklízení jsou taktéž dobrým způsobem ke cvičení.
Lék proti osamělosti
Bez ohledu na to, jestli jste smutní nebo se cítíte osamělí, zvíře tu vždycky bude pro Vás. Ať už si chcete vylít srdce nebo se svěřit, víte, že u něj bude Vaše tajemství v bezpečí. Zvíře Vám dává bezpodmínečnou lásku a věrnost.
Redukuje stres
Jste ve stresu? Domácí zvířata jsou známa tím, že pomáhají snižovat stres a pocit úzkosti. Odborníci trvdí, že lidem se uleví od stresu a deprese, pokud tráví čas se svými mazlíčky.
Delší život
Několik průzkumů odhalilo, že lidé, kteří tráví čas se svým zvířetem mají delší život než ti, kteří žádné zvíře nechovají.
kočka a pes přátelé

Lepší sociální schopnosti
Chcete zlepšit své sociální schopnosti? Říká se, že lidé, kteří chovají domácí mazlíčky, jsou dobří v sociálních vztazích. Děti, které vyrůstají v rodině s domácím zvířetem, mají vždy respekt k živým bytostem.
Bezpečnost
Domácí pes vás ohlídá dvakrát lépe než strážce nebo poplašné zařízení.

Mohlo by se vám také líbit...