Nezařazené

Dejte pozor, i vy se můžete stát závislými!

Závislost si můžete vytvořit opravdu na čemkoliv. Mezi nejrozšířenější druh závislosti je závislost na alkoholu, cigaretách či drogách. Pak jsou zde ale takové druhy závislostí, u kterých si lidé jen velmi těžko problém přiznají. Může to být závislost na sladkém nebo právě na nakupování.
nákupní tašky
Shopaholictví je psychickou poruchou, kterou trpí především ženy. Také se nazývá oniománie, což znamená „neovladatelná touha nakupovat“. Lidé tak nakupují velkou spoustu věcí, které nepotřebují doma jim pak jen zabírají místo. Touto závislostí trpí dle průzkumu až neuvěřitelných 8 % populace. Možná mezi tyto lidi patříte i vy. Vždy je důležité si svůj problém včas uvědomit a obrátit se na někoho, kdo vám s ním pomůže. Nejprve vždy hledejte pomoc u vašich nejbližších, tedy u rodiny a dobrých přátel. Pokud vám rozhovor s nimi nijak nepomůže, nebojte se obrátit na psychologa.
nákupní tašky a blondýnka
Nejeden člověk skončil kvůli oniománii na mizině. Je to logické. Neustále utrácíte za zbytečnosti, které vlastně nepotřebujete. Pokud se Vaše závislosti přehoupne do takové fáze, že se zadlužíte, bude potřeba velmi mnoho úsilí na vyřešení takového problému. Jinak by Vám totiž mohla hrozit také exekuce. Právě proto je nadmíru důležité zachytit problém již v zárodku.
Poslouchejte lidi kolem sebe. Když Vám několik lidí za vašeho blízkého okolí poví, že podle nich věnujete moc času nakupování, zkuste se nad jeho výrokem alespoň zamyslet. Lidé kolem nás často vidí věci, které my sami nevidíme a vidět nechceme.
paragon nákupu
Buďte k sobě naprosto upřímní a přiznejte si vážnost Vaší situace. Uvědomte si, co vše můžete nezřízeným nakupováním ztratit a co vám naopak může přinést. Jistě zjistíte, že nadměrné utrácení Vám příliš užitku nepřinese. Navíc můžete zjistit, že některý z vašich členů rodiny na úkor vašeho utrácení pěkně strádá. Nejčastěji strádají děti, jejichž rodiče utrácejí za zbytečnosti pro svou vlastní potřebu.
V posledních letech se prudce zvýšil počet nákupních středisek a obchodů ve městech. S ním se logicky zvýšil i počet nakupujících. Dnešní doba této závislosti tedy příliš nepomáhá. Sortiment v obchodech je tak značně široký, že jen málokdo si umí v daných věcech najít jen to, co doopravdy potřebuje.

Mohlo by se vám také líbit...