Www

Co je lepší? Zadlužit se, nezadlužit se?

Někoho dluhy trápí, někoho ne. Pokud patříte mezi ty, kterým zadluženost nedá spát, a chcete s tím něco pozitivního udělat, stačí mít pevnou vůli a řídit se ověřenými radami odborníků.
Pokud bychom se měli zaměřit na to, proč jsou mnozí lidé tak moc zadluženi, tak by se dalo říci i to, že se zadlužují bez rozmyslu. A výsledek je ten, že místo toho, aby se počet zadlužených lidí snižoval, je to pravý opak. Smutný fakt a navíc, když se někdo dostane do začarovaného kruhu, tak většinou neví, jak z toho ven. To není zábava, to jsou pro mnohé i noční můry.finance a úspory.jpg
Stále se hovoří o tom, že mnohým lidem chybí finanční gramotnost. Ano, už i v některých školkách učí malé děti pracovníci bank, jak zacházet se svými financemi. Ale měla být to být taková pomoc, která jim pomůže už v začátku puberty a následně dospělostitím, jak se svým rozpočtem vyjít. Bez toho, aby si nemuseli brát spotřebitelský úvěr/půjčku. Ale k tomuto přístupu vzdělání může být mnoho rozdílných názorů.
Ten kdo hledá, najde. Webových lákavých stránek s půjčkami je velké množství. Pokud čtete tyto řádky, přiznejte si,jestli jste vyhledávali i to, co byste měli předem udělat, abyste si nemuseli peníze půjčovat. I pár těchto stránek s různými radami na internetu najdete. domácí rozpočet.jpg
Jednu moudrou webovou stránku pro nás „nevzdělané ve financích“ připravila i ČNB (Česká národní banka). Je určena pro všechny generace. Stačí, když si zadáte do vyhledávače peníze na útěku, kde se srozumitelným a dalo by se říci, až vtipným postupem se dozvíte, jak se připravit s financemi na různé životní situace, či jak alespoň něco málo ze svého rozpočtu ušetřit, jak se rozhodnout pro nějakou finanční jistotu, nebo co dělat ve chvíli, kdy se domníváte, že to bez půjčky nepůjde.
Vždy se hovořilo, že rodina je základ státu. Je velmi důležité, jaký přístup ke svým financím mají rodiče. Jestli dokážou i něco ušetřit i z mála, co mají. A to co potřebují, tak si postupně pořizují. A k tomu vychovávat své ratolesti. Nedočkavost, jednání bez rozmyslu a chci to teď, hned… i to je ta cesta k neustálému zadlužování.

Mohlo by se vám také líbit...